آموزش کاشت کیوی در خانه و شرایط کاشت کیوی در گلدان

آموزش کاشت کیوی در خانه و شرایط کاشت کیوی در گلدان

کیوی یکی از انواع میوه‌های خوراکی است که در مناطق معتدل بر روی درخت رشد می‌کند. هر درخت صدها کیلو میوه تولید می‌کند. در بسیاری از مناطق 3 تا 7 سال طول می‌کشد تا این درخت به بلوغ برسد. پس چون زمان زیادی برای کاشت آن باید صرف کنید، قبل از کاشت مطمئن شوید که امکانات کافی را دارید و سپس این درخت را با استفاده از روش‌های بهینه بکارید.کشت کیوی از طریق بذر یک پروژه سرگرم کننده است که علاوه بر داشتن یک میوه پرخاصیت به شما یک گیاه زینتی زیبا نیز می دهد. کیوی میوه درخت تاک چوبی است که در آب و هوای معتدل رشد می کند. پرورش کیوی در داخل خانه بسیار راحت تر از بیرون است، چرا که به آسانی می توانید شرایط مناسب رشدش را فراهم کنید. پرورش این گیاه تاکستانی مشکلی برای شما ایجاد نمی کند مشروط بر اینکه دانش کافی در مورد چگونگی پرورش آن داشته باشید.

نوکاریز | نحوه کاشت کیوی :

کیوی را می توان از راه های گوناگونی تکثیر کرد: کاشت بذر، کاشت نهال‌های کیوی و تکثیر به روش قلمه از جمله این راه هاست.
1- کاشت کیوی از طریق بذر :
برای کاشت کیوی از طریق بذر اول باید نوع کیوی را انتخاب کنید. گونه های مختلفی از کیوی وجود دارد که شرایط نگهداری آن ها کمی با هم متفاوت است. این تفاوت ها هر چند جزئی هستند اما دانستن آنها برای رشد سالم و مناسب گیاه ضروری است.
کیوی معمولی، این نوع کیوی که در بیشتر مغازه ها وجود دارد پوستی ضخیم، کرکی و قهوه‌ای رنگ دارد. این کیوی در مناطقی که دمای هوا در زمستان ۱۷- تا ۱- درجه سانتی گراد است به خوبی رشد می‌کند.
کیوی طلایی، این میوه از خانواده‌ی کیوی معمولی است اما شیرین تر و ظریف تر می باشد، کرک کم‌تری دارد و رنگش زردتر است. این کیوی در مناطقی که دارای زمستانی با دمای حدود ۱- تا ۱۲- درجه‌ی سانتی‌گراد است بهترین رشد را دارد.
کیوی بری یا کیوی هاردی، این میوه در مقایسه با کیوی معمولی و طلایی بسیار کوچکتر است و یک پوسته‌ی نازک و ظریف تر دارد. همان گونه که از اسمش مشخص است این نوع کیوی بیشترین مقاومت سرما را دارد و در مناطقی با زمستان سخت می‌تواند رشد کند. این گونه نسبت به سایر گونه ها که چندین سال برای بالغ شدن زمان می برند گاهی اوقات هم پس از یک فصل رشد قادر به تولید میوه است.

نوکاریز | تهیه بذر کیوی :

اگر شما تصمیم به پرورش کیوی معمولی گرفته‌اید، می توانید بذرها را با خریدن یک کیوی از مغازه بدست آورید. برای انواع دیگر می توانید بذرهای آن ها را با قیمت مناسب از فروشگاه ها خریداری کنید. 
شرایط تهیه یک بذر مرغوب از کیوی این است که میوه آن کاملا رسیده باشد، برای این منظور میوه باید در دمای بالای 12 درجه قرار داده شود تا نرم شده و بذر کاملا از میوه جدا گردد.برای حذف بذرها از میوه ی کیوی آن را به دو قسمت مساوی قاچ کنید و با چنگال یا قاشق دانه های سیاه وسط آن را خالی کنید. بعد از آن که بذر گیری انجام شد بهتر است با آب شست و شو و با قارچکش ها ضدعفونی شود. علاوه بر این برای راحتی کار می توانید بذر انواع مختلف این میوه را از فروشگاه های مخصوص تهیه کنید.

نوکاریز | جوانه زنی بذرهای کیوی :

برای آن که دانه های کیوی جوانه زده و آماده کاشته شدن در گلدان شوند، بذرها را در یک حوله کاغذی مرطوب در کیسه ی پلاستیکی گذاشته و در یک مکان گرم قرار دهید. بذرها را هر روز تا زمانی که جوانه می زنند بررسی کنید. اگر متوجه شدید که حوله ی کاغذی قبل از جوانه زدنِ بذرها خشک شده است دوباره آن را مرطوب کنید زیرا بذرها برای جوانه زدن به محیط مرطوب نیاز دارند.

نوکاریز | کاشت بذرهای جوانه زده کیوی :

در این مرحله از کاشت کیوی در گلدان، باید گلدان مورد نظر خود را آماده کاشت بذر ها کنید.
نخست باید یک گلدان بسیار تمیز و عاری از هرگونه آلودگی حاضر کرد. خاک را داخل آن ریخت. خاک بهتر است کوکوپیت + پرلیت + پیت ماس باشد ، ولی می‌توان خاک برگ پوسیده + ماسه نرم ریزدانه نیز استفاده کرد. برای زه کشی کف گلدان می توانید از مقداری ذغال یا سنگ ریزه استفاده کنید. 
خاک گلدان را باید مرطوب کرد. برای آبیاری گلدان بهتر است به آرامی با اسپری آبیاری کنید که دانه ها جا به جا نشوند. اگر بذر ریز باشد، آن را روی سطح می‌ریزیم و نیاز به کار دیگری نیست ، ولی اگر بذر درشت باشد با چیزی مثل مداد در خاک سوراخی به عمق نیم سانتی‌متر ایجاد می‌کنیم و بذر را در داخل آن قرار می‌دهیم. می‌توان با دست نیز بذر را در داخل خاک کمی فشار داد. برای بذرهای ریز همچنین می‌توان یک لایه بسیار نازک به اندازه خود بذر روی آن خاک ریخت. توجه داشته باشید که در این مرحله نباید کود را به خاک اضافه کرد.
نکات قابل توجه در کاشت بذر کیوی :
باید دقت داشت که خاک فقط باید مرطوب شود و از آبیاری بیش از حد باید جلوگیری شود. می‌توان برای بستر خاک، از ظرف‌های یک بار مصرف مثل ظرف‌های شفاف یک بار مصرف که در مجالس میوه پخش می‌شود یا ظرف‌هایی مثل بستنی لیتری نیز استفاده کرد که در پلمپ دارند. البته در ظرف‌های میوه، از لای درزها هوا نفوذ می‌کند و می‌توان آن را درون نایلون قرار داد. باید دقت داشت که قبل از ریختن خاک در ظرف باید برای انتهای ظرف، زهکشی مناسبی درست کرد. یعنی با یک ابزار تیز انتهای ظرف را برای خروج آب و رطوبت اضافه سوراخ کرد. برخی، ظرف بستنی را به عنوان بهترین ظرف توصیه می‌کنند.
پس از انجام این مرحله باید محیطی برای گلدان ایجاد کرد که مثل گلخانه باشد. برای این کار روی گلدان نایلونی شفاف می‌کشند و دور آن را با کش سفت می‌کنند. حتماً نایلون شفاف باشد که نور را عبور دهد و در آن را می‌بندیم تا داخل، حالت رطوبت داشته باشد این عمل باعث می‌شود که داخل رطوبت زیادی داشته باشد و تعریق کند و نیازی به اینکه هر روز بخواهند آبیاری کنند نخواهد بود. البته هر روز باید رطوبت گلدان را بررسی کرد تا اگر رطوبت خاک از دست رفته باشد مجدداً با آب پاش، با حالت غبار پاشی به خاک گلدان آب اسپری شود و مجدد با نایلون مثل قبل روی گلدان پوشیده شود.
دمای این محیط باید حدود ۱۱ الی ۲۷ درجه سلسیوس باشد. جلوی باد نباشد و نور خورشید به صورت غیر مستقیم بر گلدان بتابد. اگر تمام مراحل را درست انجام دهیم، بستگی به شرایط، بذرها در ظرف مدت ۷۳ روز جوانه خواهند زد. البته باید در نظر داشت این یک عدد متوسط احتمالی است. جوانه زنی بعضی از بذرها زودتر و بعضی از بذرها حتی تا ۱۱ ماه به طول می‌انجامد.

نوکاریز | انتقال نهال کیوی :

درختان جوان به سرمای زمستان حساس هستند به همین دلیل بسیاری از پرورش دهندگان کیوی، گیاه را طی دو سال اول در مکان مسقف نگهداری می کنند.  به خاطر داشته باشید به محض اینکه گیاه بزرگ تر شد آن را به یک گلدان بزرگ تر منتقل کنید. در این مرحله باید به گیاه کود داد.
انتقال نهال کیوی تا حد زیادی شبیه به سایر گیاهان است. تفاوت عمده این است که شما باید برای درخت به منظور حفظ ساختارش فاصله بگذارید. سپس برای هر گیاه یک گودال کمی بزرگتر از گلدانی که در آن قرار دارد حفر کنید و سپس ریشه ها و خاک چسبیده به آن را در این گودال قرار دهید. در نهایت گودال را با خاک پر کنید. ریشه ها را به هم نریزید ، مواظب باشید آسیب نبیند. اگر ریشه آسیب ببینید باعث ایجاد شوک در گیاه می شود.
چند نکته در رابطه با انتقال نهال کیوی :
1- شما نیاز به فضای کافی برای رشد کیوی دارید.
2- اکثر درختان کیوی در نورِ کامل خورشید یا سایه جزیی بهترین رشد را دارند. 
3- به طور کلی کیوی نیاز به کمی خاک اسیدی با PH بین 6 تا 6.5 دارد. اگر خاک باغ شما بسیار قلیایی است بهتر است که برای رشد کیوی آن را اسیدی کنید.
4- خاک باید مرطوب باشد و زهکشیِ خوبی داشته باشد.

نوکاریز | استفاده از داربست عمودی :

به خاطر داشته باشید که درخت کیوی جزء درخت های بلند قد است و تا 9 متر می‌تواند رشد کند. درخت کیوی نیز مانند دیگر درختان تاک در میان داربست‌های عمودی بهترین رشد را دارند این داربست‌ها منجر به پشتیبانی و دریافت نور بیشتر می‌شود. کیوی روی بسیاری از داربست‌ها و نرده‌ها رشد می کند. پرورش دهندگان تجاری کیوی از داربست هایی به ارتفاع 180 سانتی متر و فاصله ی 4-6 متر استفاده می کنند.

نوکاریز | مراقبت و نگهداری از نهال کیوی :

حفظ درخت از حیوانات :
حتی در صورت عالی بودن تمام شرایط، ممکن است گیاه توسط موجودات مختلف آسیب ببیند زیرا تا زمان بالغ شدن بسیار آسیب پذیر خواهد بود.
 برگ‌های درخت گاهی اوقات باعث جذب آهو می‌شود. درختان جوان را با استفاده از حصار از این آسیب دور کنید.
گربه‌ها باعث آسیب به گیاه می‌شوند. اگر گربه در فضای باز اطراف وجود دارد، اقدامات لازم مانند ایجاد یک حصار یا قرار دادن سیم اطراف هر یک از گیاهان را برای دور نگه داشتن آنها از باغ انجام دهید.
بر خلاف بسیاری از دیگر درختان میوه دارِ تجاری، کیوی  آفت حشره‌ای ندارد بنابراین استفاده از آفت کش غیر ضروری است.
پشتیبانی از شاخه کیوی :
با رشد درخت کیوی، شاخه‌های متعددی ایجاد می‌شود. شما باید این شاخه‌ها را با بستن آن‌ها به داربست نگهداری کنید. این کار باعث می‌شود که درخت تنه‌ی محکمی داشته باشد.
آبیاری :
یکی از مهمترین عملیات های باغداری کیوی آبیاری درختان به اندازه کافی است، کیوی از جمله درختانی است که به آب فراوانی نیاز دارد اما آبیاری بیش از اندازه هم می تواند به آن آسیب بزند، به همین علت ابیاری آن در تابستان بایستی با دقت کافی انجام شود. نهال های جوان کیوی در مواقع خشک سال نسبت به خشکی هوا حساس هستند به همین علت مسئله آبیاری و حفظ رطوبت خاک برای احداث باغات کیوی بسیار مهم و حائز اهمیت است.
خاک :
خاک مناسب برای کاشت و رشد کیوی، خاک شنی و دارای هوموس کافی است. کیوی به علت باردهی بالا و رشد رویشی فراوان نسبت به عناصر غذایی خاک بسیار پرتوقع و پرطمع است. سیستم ریشه این درختان گستردگی زیادی دارد. به کار بردن مخلوط کود های دامی و ماسه بادی با نسبت های مساوی بهترین نتیجه را داده است.
دما :
کیوی خزان دار است و به یک دوره سرمایی جهت باز شدن جوانه ها نیاز دارد، در تابستان بهتر است دمای هوا از 40 درجه بیشتر نگردد اما دمای زیر صفر زمستان را می تواند تحمل کند. کیوی برای داشتن یک کشت موفق نیاز به حدوداد 220 روز عاری از یخبندان دارد.
هرس کردن :
بهتر است که سالی یک بار درخت را هرس کنید. پوسته های اضافی و هر شاخه ای که توسط داربست پشتیبانی نمی شود را هرس کنید. درخت کیوی وزن این شاخه ها را نمی تواند تحمل کند مگر اینکه به بالای داربست برسد. زمان مناسب برای هرس درخت ماده اواخر زمستان یعنی زمانی که درخت اصطلاحاً خواب است می باشد. درخت نر می تواند زودتر یعنی درست بعد از گل دادن، هرس شود.
شناسایی نر و ماده درخت کیوی
درخت کیوی معمولا 4 یا 5 سال پس از کاشت گل می دهد. زمانی که گل داد شما می توانید درخت نر را با گل های دارای پرچم زرد کمرنگ در وسطش شناسایی کنید. درخت ماده به جای این پرچم در مرکز گل هایش کلاله ی چسبنده و یک تخمدان سفید در پایین گل دارد. چون فقط درخت ماده کیوی تولید می کند شما به یک درخت نر برای گرده افشانی 8-9 درخت ماده احتیاج دارید. درخت های نر اضافی را حذف کنید و بین درخت های ماده فاصله های برابری ایجاد کنید.
برداشت میوه
بعد از چند سال درختان شروع به میوه دادن می کنند که برای کیوی هاردی معمولا در سال اول میوه تولید می شود. در ابتدا ممکن است محصول کم باشد اما با گذشت سال ها و بالغ شدن درخت، محصولش افزایش می یابد. میوه ها معمولا بین ماه های شهریور تا مهر می رسند و باید میوه  را قبل از رسیدن بچینید و ادامه ی فرآیند رسیدنش در سردخانه اتفاق می افتد. برای بررسی آماده بودن میوه جهت چیدن، زمانی که کیوی بر روی ساقه ی درخت در حال تغییر رنگ است (رنگ قهوه ای برای کیوی های معمولی) به آن ضربه بزنید. راه دیگر بررسی حضور دانه های سیاه در میوه است.

نوکاریز | ارزش های غذایی میوه کیوی :

کیوی منبعی بسیار غنی و سرشار از ویتامین C است و مقدار ویتامین C آن از پرتقال نیز بیشتر است. ویتامین ث موجود در کیوی، ۲ برابر پرتقال، ۶ برابر لیموترش و میزان مواد مغذی آن ۸ برابر سیب است. همچنین دانه‌های سیاه آن حاوی ویتامین D است. کیوی همچنین دارای ویتامین A ویتامین‌های B1, B3, B2 و سایر ویتامین‌های گروه ب است. کیوی از میوه‌های بسیار کم کالری است. در ۱۰۰ گرم کیوی ۴۷ کالری وجود دارد و از جهت میزان کالری هم ردیف زردآلو و نارنگی است. مقدار پتاسیم آن از موز بیشتر است. از میزان منیزیم بسیار بالایی برخوردار است و به همین خاطر نیز امکان ابتلا به بعضی از سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. کیوی همچنین دارای مس، آهن و فسفر است. کیوی میوه‌ای است که مواد غذایی بالا و در صد کالری بسیار پایینی دارد، از این‌رو می‌توان آن را در رده میوه‌های بسیار مفید قرار داد.
خواص درمانی کیوی :
کیوی چون دارای ویتامین C است، بیماران مبتلا به آسم می توانند روزانه یک عدد کیوی میل نمایند چراکه باعث خس خس در ریه ها شده و تنفس بیماران آسمی را بهبود می بخشد.
کیوی موجب می شود گوارش در بدن آسان تر شود و تجزیه پروتئین در روده به راحتی امکان پذیر شود. افرادی که دچار اختلال گوارشی می‌شوند، از کیوی استفاده کنند.
کیوی چون غنی از ویتامین C است، سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد. از کیوی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود.
کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالایی دارند با خوردن کیوی ممکن می شود. و باعث می شود فشار خون پایین آمده و یک فشار خون نرمالی داشته باشید.
کیوی از لخته شده خون در شریانات قلب جلوگیری می نماید. افرادی که کلسترول بد خون دارند می توانند با میل نمودن کیوی از سکته قلبی جلوگیری نموده و خونشان را رقیق تر نمایند.
تقویت بینایی: افرادی که چشمان ضعیفی دارند با خوردن کیوی می توانند بینایی خود را افزایش دهند و از ضعیف شدن چشم هایشان جلوگیری نمایند، چراکه کیوی دارای مقدار زیادی ویتامینَ A بوده که این ویتامین برای چشم بسیار مفید است .

0 دیدگاه برای آموزش کاشت کیوی در خانه و شرایط کاشت کیوی در گلدان

  • هنوز برای این مقاله نظری ثبت نشده است.

دیدگاه شما

23 + 2 =